Dik Tip Bobin Boyama Makinası<< Geri

Genel Tanım ;

Cedit Bobin Boyama Makinesi; sentetik ve selülozik elyaf ipliklerin boyanmasında kullanılır. (Polyester, Naylon, İpek, Merserize, Pamuk, Viskon, Angora, Kaşmir, vb. gibi)
Bobin Boyama Makinesi hava yastığı altında pompa tarafından sağlanan sirkülasyon ile boyama yapmaktadır. Basınçlı hava sıvı akışkanın üzerinde statik basınç etkisi yapar. Hava yastığı daha az flote oranı ve kimyasal kullanımını sağlar. Ayrıca havanın yalıtkanlığı sayesinde ısı kayıplarını önler. Enerji ve su tüketimini azaltır.

Makine paslanmaz çelik ısıtma ve soğutma serpantenine sahiptir. Makine üzerine montajlı özel tasarlanmış santrifüj pompa ile sirkülasyon sağlanmaktadır. Makinenin iç-dış çalışma düzeneği pompa gövdesine montajlı özel tasarlanmış pnömatik tahrikli yönlendirici ile sağlanmaktadır. Bu yönlendirici akışkanı kesin ve darbesiz olarak yönlendirmeyi sağlar.

Paslanmaz çelikten imal edilmiş taşıyıcılar tam kapasite ve yarım kapasitede boyamaya uygundur.
Tüm boyama operasyonları otomatik olarak PLC panolarla kontrol edilmektedir. Sıcaklık, boyama zamanı, akış yönü, basınç ve diğer kontrol parametreleri otomatik vanalarla kontrol edilmektedir.

Teknik Özellikler;

  • Çalışma basıncı 3,8 bar'dır
  • Çalışma Sıcaklığı Maksimum 130 °C 'dir.
  • Boyalı floete ile teması olan bütün aksamlar AISI 316 Paslanmaz Çelikten imal edilmiştir.
  • Kapak pnömatik açma-kapama ve manuel kilitleme sistemine sahiptir.  
  • Kapak, sistem basıncı tahliye edilmeden önce açılmayacak şekilde emniyet kilidi ile donatılmıştır.
  • Taşarlı boyama seçeneği opsiyonel olarak mevcuttur.
  • Yarım kapasite ile çalışma imkanı sunan hava yastıklama sistemi kullanılmaktadır.
  • Sistem tam otomatik veya manuel olarak çalıştırılabilmektedir.

Kapasite  ;

  • 1 Kg  –  4000 Kg arasında esnek üretim imkanımız bulunmaktadır.
 
Untitled-1.png bobin boyama2.jpg
3.jpg bobin boyama5.jpg
Katalog İçin Tıklayınız Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

 

 

Küçükbalıklı Mh. 2. Ordulu Sk. No: 7 Osmangazi Bursa / TÜRKİYE
Tel : +90 (224) 360 30 40 Fax : +90 (224) 360 30 40 E-posta : info@cedit.com.tr E-posta : export@cedit.com.tr
Dik Tip Bobin Boyama Makinası - Cedit Makina
Tekstil sektörünün ihtiyaç duyduğu iplik, elyaf ve kumaş boyama makinalarını üretiyoruz. İplik boyama, bobin boyama, çile boyama, iplik ve bobin kurutma, santrifüj makinalarının üretim, montaj ve bakımını yapıyoruz.
dik-tip-bobin-boyama-makinasi-yarn-fabric-bursa-cedit-turkey-textilemachinery-itma2019-machine-turkishmachinery-yarndrying-yarndyeing-yarnfixing-conditioning-hankdyeing-hankhydroextractor-hankdrying-conedyeing-fiberdyeing-bobindyeing-bobindrying-bobindegrade-hankdryer-rapidyarnprinting-smartyarnprinting-digitalyarnprinting-multicolorhankdyeing-hydroextractor-centrifugemachines-itma-textile-iplikfikse-iplikfiksemakinasi-iplikbuharlama-iplikboyama-iplikboyamamakinasi-elyafboyama-elyafboyamamakinasi-cileboyama-cileboyamamakinasi-iplikkurutma-iplikkurutmamakinasi-cilekurutma-cilekurutmamakinasi-bobinkurutma-bobinkurutmamakinasi-degradeboyama-degradeboyamamakinasi-bobindegrade-bobindegrademakinasi-ciledegrade-ciledegrademakinasi-iplikbaski-iplikbaskimakinasi-akilliiplikboyama-akilliiplikboyamamakinasi-dijitaliplikboyama-dijitaliplikboyamamakinasi-ipliksantrefujmakinasi-ipliksikmamakinasi-bobinsantrefujmakinasi-cilesantrefujmakinasi-kumassantrefuj-kumassikmamakinasi-paslanmazmikser-paslanmaztank-paslanmazreaktorimalati-tekstilmakinalari-tekstilboyahanemakinalari-itma-itm2020